четвер, 16 березня 2023 р.

 Книги про російсько - українську війну, які варто прочитати

Війна в Україні триває вже дев'ятий рік. За цей час українські письменники встигли осмислити те, що відбувається з нами, у своїх творах – хтось з них воював, хтось допомогав як волонтер, а хтось навіть був у концтаборі. Ми вибрали п’ять важливих книг про російську-українську війну, які допоможуть зрозуміти, що відбувається зараз.

          "Хроніка одного голодування" та "4 з половиною кроки",  Олег Сенцов

Двотомне видання Олега Сенцова, куди ввійшли збірка малої прози та тюремний щоденник 145 днів голодування найвідомішого у світі кремлівського в’язня. День за днем, упродовж 145 днів, попри моральний тиск і фізичне виснаження, дрібним нерозбірливим почерком у зошиті Олег відверто, різко й гранично точно фіксував свої тюремні будні в російській в’язниці, спостереження та думки. Після звільнення авторові дивом вдалося вивезти свої записи з Росії. Сенцов пише просто, відверто й конкретно, без зайвої лірики – і саме тому його проза справляє таке сильне враження. Життя в’язнів та їхні відчуття за товстими ґратами, правила, за якими вони живуть, – Сенцов занурює нас у сюрреалістичний досвід. Витримати це складно, але прочитати варто.
                                      
                                
                                "Точка нуль", Артем Чех
Один з найцікавіших українських письменників Артем Чех має досвід військового. Вперше він пішов у ЗСУ у 2015-му й рік пробув на фронті, вдруге опинився там у лютому 2022-го. Книжка "Точка нуль" вийшла у 2017 році й стала осмисленням досвіду, який на той час 32-річнй Артем, чоловік, батько та людина без будь-якого військового минулого, отримав на війні. Без пафосу й перебільшень, чесно й відверто Артем малює образ сучасного українського військового, розповідає воєнні історії з певним гумором та іронією.

"Доця", Тамара Горіха Зерня


Тамара Горіха Зерня – українська перекладачка й волонтерка, яка з 2014 року активно допомагає в зоні АТО. Саме цей досвід став поштовхом до написання її дебютного роману "Доця", який у 2019 році став справжньою подією і був відзначений премією "Книга року BBC". Події роману розгортаються у 2014 році на Донбасі й описують життя героїні, яка втрачає через війну все, але водночас знаходить новий сенс життя, ставши волонтеркою. Прототип головної героїні – дівчина, на ім’я Наталя, з якою Тамара Горіха Зерня познайомилася під час своєї роботи в зоні АТО.

"Доця" — зворушливий твір про любов, віру у свою справу, патріотизм і справжню дружбу.



Немає коментарів:

Дописати коментар