середу, 27 грудня 2023 р.

 

Річниця першого у світі кіносеансу



Історія кінематографу почалася понад сто років тому, коли людство вперше побачило справжнє диво – “рухомі фотографії”. Першовідкривачами західноєвропейського кіно вважаються брати Люм’єри – Огюст і Луї.
Брати народилися у французькому місті Безансон у родині художника. Творча атмосфера з дитинства оточувала хлопчиків. Їхній талановитий батько не тільки малював картини, а також захоплювався мистецтвом фотографії, і володів фабрикою з виготовлення фотопластинок.
Згодом там, після закінчення технічної школи, працював молодший Луї. Улюблена справа з головою поглинула хлопця, особливий інтерес він виявляв до світлової проекції “рухомих фотографій”. Саме Луї захоплювався технічною стороною кінематографу і винахідництвом, в той час як його братові, Огюсту, цікавішими були організаторські і менеджерські обов’язки.
Якось батько подарував синам кінетоскоп з рухомими картинками, винайдений Томасом Едісоном. І надихнув хлопців зібрати свій апарат, який би “випускав картинки з коробки”. Брати дуже сильно захопилися цим заняттям, присвячуючи йому весь свій вільний час. І, врешті-решт, вони досягли мети. Свій пристрій назвали “сінематограф”. Головним винахідником був Луї Люм’єр, а Огюст допомагав йому, в основному, грошима. Таким чином, кожен з них по-своєму вкладався в розробку сінематографа.
І 28 грудня 1895 року в Парижі брати організували перший публічний показ Cinématographe. Один із фільмів — «Вихід робочих із фабрики Люм'єрів». Зйомка цього фільму була продиктована більше науковим підходом до справи, та пізніше вони почали знімати нові фільми, бо їм сподобалося працювати з цим апаратом. Було показано ще 7 фільмів, зокрема «Сніданок дитини» та «Политий поливальник». Її продемонстрували в індійському салоні «Гран кафе» на Бульварі Капуцинок. Цей показ мав шалений успіх, і дату 28 грудня 1895 року відтоді прийнято вважати днем народження кіно. Вперше люди зібралися разом і переживали ті емоції, які показували їм з екрана.

Тож саме брати Люм’єри в 1895 році запатентували кінематограф, котрий, на відміну від кінетоскопа Томаса Едісона, дозволяв одночасний перегляд стрічок великою аудиторією. Вони винайшли навіть трюки й рімейки, тож можна сказати, що брати Люм’єри — родоначальники не лише кінематографа, а й мистецтва зйомки. 
        
         

Немає коментарів:

Дописати коментар