вівторок, 24 вересня 2024 р.

 "Обережно! Булінг"

Близько 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років зустрічалися зі цькуванням та агресивною поведінкою, йдеться у дослідженні ЮНІСЕФ за 2017 рік. З них 24% стали жертвами булінгу, приблизно половина з яких нікому не розповідали про ці випадки.

Статистика лякає. Здається, новомодний термін «булінг» ще декілька років тому ніхто в Україні не вживав. Тепер же про нього голосять відомі люди, державотворці та громадські організації. Чому булінг набирає такої «популярності» серед школярів? Що про булінг говорить закон? Як попередити цькування? Говоримо про це нижче.

Булінгу можуть піддаватися будь-які жінки та чоловіки, незалежно від віку. Проте найбільш розповсюджений булінг серед школярів. Цькування однокласників за зовнішність, регулярне вимагання грошей та побиття – ось класична картина булінгу у школах.

Звичайно, що булінг є один із різновидів насильства. Причини його поширення випадків булінгу в Україні лежать глибоко, починаючи від норм суспільства, закінчуючи вихованням окремої особистості. Та спробуємо виділити основні:

  • - Неуважність батьків та проблеми у вихованні
  • - Психологічні зрушення у кривдників
  • - Неефективність або відсутність законів та форм покарань

Булінг доволі небезпечний, адже його наслідки можуть відображатись як у фізичному плані (тут зрозуміло), так у психологічному (тривожність, агресія, апатія, закритість, які можуть перерости у серйозну проблему).

Нова стаття закону передбачає адміністративну відповідальність за булінг (зокрема, говориться про булінг у школах) – це штраф або громадські роботи. Для боротьби з булінгом у школах виробили чіткий алгоритм дій, які є необхідними, якщо дитина стала жертвою.

Закон про булінг насправді є дуже важливим. Адже раніше, якщо правопорушення не підпадало під Кримінальний кодекс, тобто постраждалому не завдали тілесних ушкоджень, – покарати винних за цькування було важко. Нова стаття робить це можливим, хоча б в адміністративній площині.

На завершення, декілька корисних посилань, за якими Ви зможете більше дізнатися про булінг, як його розпізнати та попередити. Адже інформація – наша основна зброя у боротьбі із булінгом:

Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Що таке “булінг” та чому про нього треба знати всім батькам: пояснюють у центрі соціальних служб

Сайт ЮНІСЕФ (ООН), присвячений поясненню питань пов’язаних з булінгом, із порадами психологів та контактами для отримання допомоги у випадку булінгу

Безкоштовний онлайн-курс для освітян на платформі Prometheus “Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти”

Немає коментарів:

Дописати коментар