Історія бібліотеки



“Якщо стара бібліотека була джерелом,

 до якого йшли всі, хто бажав знань,

о новітня – це водопровід,

який розносить життєдайну вологу по будинках”                                                                                                                                                                                                     Мельвіль Дьюі



Адреса: Запорізька обл.
              м. Вільнянськ 
              вул. Бочарова 11
              ліцей "Успіх" 
              Вільнянської міської ради 
              Запорізької області
              тел.  4 - 14 - 05

Бібліотека працює: з 8 - 00 до 16 - 00
Робота з фондом: з 15 - 00 до 16 - 00
Санітарний день: останній четвер місяця
Вихідний: субота, неділя


ПРЕЗЕНТАЦІЯ БІБЛІОТЕКИ



План роботи 


Тематика роботи школи молодого бібліотекаря


План роботи з бібліотечним активом


Правила користування бібліотекою


Аналіз роботи бібліотеки за перше півріччя 2012 - 2013 навчального року 



“Що за насолода знаходитися в гарній бібліотеці. Дивитися на книги – і те вже щастя. Перед вами бенкет, гідний богів; ви усвідомляєте, що можна взяти в ньому участь і наповнити по самі вінця свою чашу”.
                                                                                                                   Ч.Лемб

Історія створення шкільної бібліотеки 


Далекий 1961 рік...
Саме тоді, 1 вересня, відчинила свої  двері восьмирічна школа №3 м. Вільнянська.
600 учнів з 1 по 8 клас переступили пopіг новенької школи. По коридорах пахло ще фарбою, класи були просторими та затишними. Перед школою величались щойно посаджені молоденькі деревця. Їм також, як i школі було всього декілька місяців від народження.
Вперше очолив корабель знань Хмара Леонід Власович викладач математики i астрономії. Ця людина варта самої щирої людської подяки за самовіддане служіння справі народної освіти. Викликає повагу його напружена робота, наполегливістъ, доброта, любов до дітей, уміння творчо працювати з дітьми.. 3 перших днів роботи школи відкрилася i шкільна бібліотека. Завідуючою стала Шаравара Неля Іванівна. Людина привітна i лагідна, знаюча свою справу. Бібліотека розташувалась у невеличкій кімнаті. Бібліотечний фонд на той час складав приблизно 3 тисячі екземплярів. Неля Іванівна допомагала підбирати матеріал для додаткової інформації на уроки. Прививала дітям любов i повагу до книги, читання.
Вже з 1967 року школа працювала у дві зміни. У ній було більше тисячі учнів, по чотири паралельних класи. За спогадами Романенко Ганни Опанасівни, яка почала працювати у школі із лютого 1967 року вчителем німецької мови, педагогічний колектив нараховував 60 чоловік, з них 40 - молодь. Вчителі проводили свої вечори з іграми, танцями. Змагалися на значок ГТО з багатьох видів спорту. Кожного тижня для учнів проводили тематичні вечори, їx готували діти з вчителями. I активну участь завжди брала бібліотека, готуючи матеріал, виставки.
Плине час. Школа зростала. Заслужені вчителі йшли на відпочинок, на їx місце приходили молоді ентузіасти, повні сил i творчого натхнення.
Бібліотека вже не могла вмістить свій фонд у маленькій кімнаті, задовольнити потреби учнів та вчителів. Тому за рішенням педради, бібліотека була перенесена у більш просторе приміщення, де розмістився i читальний зал.
Тут було просторо i затишно. Полиці із різноманітними виставками знайомили читачів із фондами бібліотеки. До шкільної бібліотеки заходили не тільки за інформацією, а й щоб просто відпочити у тиші, поспілкуватися з бібліотекарем, ознайомитися з новинками преси.
У 1978 році до бібліотеки стали находити підручники. Так, поступово, почався формуватися фонд. Учні безкоштовно користувалися підручниками i були забезпечені ними на 100%.
У 1991 році до школи почали прибудовувати два нових триповерхових корпуси. 3 1992 школа стала загальноосвітньою. Директором школи був Абельмас Володимир Володимирович.
За 40 років існування школи i роботи бібліотеки вона змінила близько 7 завідуючих бібліотекою. 3 1997 року працює Скуйбіда Лариса Михайлівна, яка у 1987 року закінчила ЗОШ №4, а потім після технікуму повернулась працювати у школу зав. бібліотекою.
3 кожним роком бібліотека зростала, удосконалювала  свої методи роботи. Зараз бібліотека - це інформаційний центр без якого не може обійтися жоден учень школи та викладач. Розміщується вона у двох приміщеннях. Загальний фонд складає 31967 екземплярів з них 17190 екземплярів художня література, 14777 екземплярів - підручники. Основні напрямки:
 - Виховання шанобливого становлення до бібліотеки,  як осередку естетичної етичної, інтелектуальної культури людства.
- Забезпечення потреб користувачів бібліотеки у художній, довідковій, Haуково - пошуковій літератури.
 - Оперативне забезпечення учнів інформацією бібліографічного характеру.
 - Забезпечення учнів підручниками.
 - Виховування гармонічно розвинених громадян незалежної України, відданих синів українського народу, найкращих надбань національної культури.
 - Пошук нових шляхів комплектацій
Надання допомоги при підготовці до олімпіад, написання робіт на конкурс МАН.
Аналіз запитів i потреб читачів. У бібліотеці постійно Діють виставки: - "О мово українська.. Хто любить її, той любить мою Україну".
«Українська книга школі». До цієї виставки входять:Великий тлумачний словник сучасної української мови, Довідник з icтopiї України, Українські меценати, Слабошницький В. – «Українське козацтво». Мала енциклопедія, альбоми для обстеження мови у дітей, Блінова Г. – «Вищі навчальні заклади України»,  «Про всі події на планеті читай в журналі та газеті», (виставка періодичної література, журналів).
«Здоров'я дитини, здоров'я нації». На полиці «На допомогу класному керівнику» можна знайти теми для ВИХОВНОЇ  ГОДИНИ.
Тематичні папки «СНІД - рана людства», «Тютюн, алкоголь, наркотики», «позакласний час»,- допомагають класним керівникам виховувати підростаюче покоління громадян України.
У "Куточку юного читача" діти можуть ознайомитися із правилами користування шкільною бібліотекою, календарем знаменних дат на поточний місяць, а також бібліографічні довідки.
Абельмас Володимир Петрович. Завдяки його наполегливості старанності школа набула сучасного вигляду.
Час в житті плине дуже швидко, Здавалося тільки школа народилась, а 40 літ промайнули, як одна мить.
2011 рік приніс школі ювілей - 50 років. 
Багато це чи мало? Якщо міряти людським життям - половина життя, якщо говорити про освітній заклад, то, мабуть таки багато. Вci сорок років, від першого дня відкриття школи працює Барановська Валентина В'ячеславівна -  вчитель фізики i математики. Була завучем школи, потім директором. Розумна, талановита, завжди привітна людина, у любу хвилину прийде на допомогу, дасть пораду. До 40-ка річчя школи вона написала такі вipшi:
Народились ми разом з тобою
Ти - як школа, а я - як вчителька,
Сорок років крокуємо разом
I ніяк нас не розлучити.
За ці роки вийшли з школи 5624 громадян України, серед них вчені i лікарі, інженери, бізнесмени. ЗОШ №3 сьогодні, це 734 учнів, що навчаються в 27 класах та 53 вчителя. Школа пишається своїми учнями переможцями олімпіад. конкурсів в МАН, районних i обласних конкурсів, переможцями конкурсів "Вчитель року". 88 відсотків продовжують навчатися у вищих навчальних закладах України та ближнього зарубіжжя. З 12. 06. 2023 року змінилась назва школи ЗОШ І-ІІІ ст. №3  на ліцей "Успіх" Вільнянської міської ради

“Читання хороших книг – це розмова з найкращими людьми минулих часів,
і притому така розмова, коли вони повідомляють нам тільки кращі свої думки”.
                                                                                                                                        Р. Декарт





Немає коментарів:

Дописати коментар