Всеукраїнський День бібліотек
Страницы
- Головна сторінка
- На допомогу у роботі
- Історія бібліотеки
- Виховні заходи
- Моніторинг
- Розваги для дітей
- Підручники онлайн
- Вчителям іноземної мови
- Вчителям світової літератури
- Вчителям української літератури
- Вчителям початкових класів
- Українське ділове мовлення
- Буктрейлери. Канал на ютубе
- Картотека підручників.
- Книги - ювіляри 2024 року
- Помічник шкільного бібліотекаря
понеділок, 30 вересня 2024 р.
четвер, 26 вересня 2024 р.
День пам’яті трагедії Бабиного Яру
Похилений вітром осіннім
Над Бабиним Яром стою.
Отця сивобородого бачу,
І брата, і матір свою.
Не тут вони тяжко вмирали,
Не тут вони, зморені, сплять.
Та їхні молитви й благання
В деревах десь тут шелестять.
Тут Київ та рід мій козацький,
Тут наша свобода в крові.
Над братнім усопшим народом
Ми молимось, мертві й живі.
Я бачу — то мамині сльози
Блискочуть на хвилях Дніпра.
Я знаю — моя Україна
Воскресне на поклик добра!
вівторок, 24 вересня 2024 р.
«Україна для кожної дитини»
Великі прийомні сім'ї
Патронат над дитиною
Усиновлення або "народження серцем"
Опіка/ піклування
"Обережно! Булінг"
Близько 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років зустрічалися зі цькуванням та агресивною поведінкою, йдеться у дослідженні ЮНІСЕФ за 2017 рік. З них 24% стали жертвами булінгу, приблизно половина з яких нікому не розповідали про ці випадки.
Статистика лякає. Здається, новомодний термін «булінг» ще декілька років тому ніхто в Україні не вживав. Тепер же про нього голосять відомі люди, державотворці та громадські організації. Чому булінг набирає такої «популярності» серед школярів? Що про булінг говорить закон? Як попередити цькування? Говоримо про це нижче.
Булінгу можуть піддаватися будь-які жінки та чоловіки, незалежно від віку. Проте найбільш розповсюджений булінг серед школярів. Цькування однокласників за зовнішність, регулярне вимагання грошей та побиття – ось класична картина булінгу у школах.
Звичайно, що булінг є один із різновидів насильства. Причини його поширення випадків булінгу в Україні лежать глибоко, починаючи від норм суспільства, закінчуючи вихованням окремої особистості. Та спробуємо виділити основні:
- - Неуважність батьків та проблеми у вихованні
- - Психологічні зрушення у кривдників
- - Неефективність або відсутність законів та форм покарань
Булінг доволі небезпечний, адже його наслідки можуть відображатись як у фізичному плані (тут зрозуміло), так у психологічному (тривожність, агресія, апатія, закритість, які можуть перерости у серйозну проблему).
Нова стаття закону передбачає адміністративну відповідальність за булінг (зокрема, говориться про булінг у школах) – це штраф або громадські роботи. Для боротьби з булінгом у школах виробили чіткий алгоритм дій, які є необхідними, якщо дитина стала жертвою.
Закон про булінг насправді є дуже важливим. Адже раніше, якщо правопорушення не підпадало під Кримінальний кодекс, тобто постраждалому не завдали тілесних ушкоджень, – покарати винних за цькування було важко. Нова стаття робить це можливим, хоча б в адміністративній площині.
На завершення, декілька корисних посилань, за якими Ви зможете більше дізнатися про булінг, як його розпізнати та попередити. Адже інформація – наша основна зброя у боротьбі із булінгом:
Що таке “булінг” та чому про нього треба знати всім батькам: пояснюють у центрі соціальних служб
середа, 11 вересня 2024 р.
Історичними стежками Вільнянщини
Над Вільнянськом вечір зорі сіє,
Музика чарівна вдалині.
Місто мрій ясних, життя надія,
Ти навік сподобалось мені...
Самоткан М.
Вільнянськ у минулому і сьогодні
"Моє рідне місто Вільнянськ" Віртуальна екскурсія рідне місто у якому ми народилися, виконав Зуб Ігор учень
10- Б класу ліцея "Успіх"
понеділок, 9 вересня 2024 р.
Спорт В Україні - здоров'я нації
Хочеш бути ти здоровим -
про своє здоров'я дбай,
Спорт, змагання, фізкультура,
Друже, ти не забувай!
“Здоров’я – це головне життєве благо.” Я.Корчак
“Здорова людина – найдорогоцінніше творіння природи.” Т.Корлейль
“Здоров’я– це не все, все без здоров’я – це ніщо.” Сократ
Головне завдання Забезпечити дітям здоровий спосіб життя; оберігати здоров’я дітей і привчати їх самих до цього; розвивати в дошкільнят компетенцію у галузі фізичного “Я” (власне тіло та його функціонування, живлення, загартування, гігієна, здоров’я і хвороба, безпека); формувати інтерес до історії України, народних звичаїв, традицій, ігор; виховувати бажання бути схожими на козаків: сміливими, дужими, кмітливими.
Модель фізкультурно-оздоровчих заходів Спеціальні фізичні вправи: заняття з фізкультури; заняття з хореографії; музично-ритмічні вправи; ранкова гімнастика; рухливі ігри, пішохідні переходи; спортивні свята, розваги. Спеціальні загартувальні процедури: полегшений одяг в приміщенні; одяг відповідно до пори року; дотримування температурного режиму; повітряні процедури;; ходіння босоніж; гігієнічна гімнастика після денного сну; дихальні та звукові вправи; загартування за допомогою морської солі, сольові доріжки; Фізичні вправи протягом дня: фізкультурні хвилинки; фізкільтурні паузи. Вітамінотерапія: вітамін С Психокорекція: кольорова терапія; звукова терапія; психогімнастка. Масаж: оздоровчий; дотиковий.
Книжкові видання, що представлені на виставці, будуть корисними та пізнавальними для різних цільових аудиторій, запрошуємо до перегляду
Шімечка М.М. Фізичне виховання (Київ, 2022)
Книга "Фізичне виховання" авторства М.М. Шімечка є істотним джерелом знань для тих, хто цікавиться проблемами фізичного розвитку та виховання. У цій книзі автор досліджує широкий спектр питань, пов'язаних із фізичною активністю, здоров'ям та спортом. Книга включає в себе теоретичні аспекти фізичного виховання, методи формування фізичних навичок та навичок саморегуляції, а також огляд сучасних підходів до тренувань та оздоровчих занять.
Для викладачів вищої школи, студентів, учителів фізичного виховання, з основ безпеки життєдіяльності, валеології, тренерів, фахівців з фізкультурно-оздоровчої роботи, фізичної реабілітації, прикладного фізичного виховання та спорту.
четвер, 5 вересня 2024 р.