пʼятниця, 31 січня 2025 р.

 

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


№ 1397 30.09.2024 р. про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2024-2025 роках (2 клас)

НАКАЗУЮ: 1. Оголосити конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2024-2025 роках (2 клас) (далі - Конкурс).

 2. Затвердити перелік навчальних предметів та назв підручників, з яких оголошується Конкурс, що додається.

 3. Визначити Державну установу «Український інститут розвитку освіти» (далі УІРО) Конкурсною установою. 

4. Установити, що: Конкурс проводиться до 10 квітня 2025 року; до 14 лютого 2025 року УЇРО розробляє та оприлюднює на власному вебсайті зразки оформлення комплектів конкурсних матеріалів; 

з 17 лютого до 19 лютого (до 15:00 год.) 2025 року учасники Конкурсу надсилають комплекти конкурсних матеріалів до УІРО (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035, контактний телефон та номер 2 телефону «гарячої лінії» — (044) 592-94-23, електронна адреса — info@ui.ed .org.ua):

 з 24 лютого по 17 березня року; УІРО організовує обговорення підручників; педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників; 

з 27 лютого но 7 березня 2025 року УІРО організовує проведення онлайи-презентацїй учасниками Конкурсу авторських концепцій їхніх підручників;

з 10 березня но 15 березня 2025 року заклади загальної середньої освіти здійснюють вибір підручників та передають результати вибору в електронній формі до органів управління освітою, функції яких здійснюють структурні підрозділи з питань освіти районних, міських (районних у містах) державних адміністрацій, яким вони підпорядковані;

 18 березня 2025 року органи управління освітою, функції яких здійснюють структурні підрозділи з питань освіти районних, міських (районних у містах) державних адміністрацій, узагальнюють результати вибору, здійснені підпорядкованими їм закладами освіти, та надсилають узагальнені результати вибору до відповідного департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської (військових) державних адміністрацій у порядку, встановленому законодавством;

з 19 по 20 березня 2025 року департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської (військових) державних адміністрацій узагальнюють результати вибору органів управління освітою, функції яких здійснюють структурні підрозділи а питань освіти районних, міських (районних у містах) державних адміністрацій, та надсилають узагальнені результати виборів до УІРО у порядку, встановленому законодавством; 

24 березня 2025 року Конкурсна комісія підсумовує узагальнені результати вибору, що надійшли від департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської (військових) державних адміністрацій, та надає пропозиції щодо формування переліку підручників, які можуть видаватися за кошти державного бюджету;

з 25 березня до 26 березня (до 16:00 год.) 2025 року учасники Конкурсу мають право подати до УІРО апеляції; 

з 27 по 28 березня 2025 року Апеляційна комісія здійснює розгляд поданих учасниками Конкурсу апеляцій;

 з до 01 квітня 2025 року учасники Конкурсу передають до УІРО по одному прошитому примірнику доопрацьованого підручника у комплекті з проектом обкладинки на паперовому носії; до 4 квітня 2025 року здійснюється визначення остаточних результатів вибору підручників на підставі сформованих рейтингів.

 

вівторок, 28 січня 2025 р.

 Ці книги має прочитати кожен

До Дня пам'ять героїв Крут 


Зінкевич Н., Зінкевич О. "Крути"


До збірки «Крути», виданої «Смолоскипом» до 100-річчя бою, увійшли найрізноманітніші матеріали. Це й історичні матеріали та статті, в яких розкривається хід та причини трагедії, і художні твори, але насамперед — публіцистика різних часів. Найцінніша частина книги — спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити.

Багато матеріалів, узятих із важкодоступних діаспорних видань. Книга розрахована на широке коло читачів, зокрема молодь. 


"Крути. Січень 1918 року"/ Укладач Ярослав Гаврилюк


До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення,спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року.
Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, Є.Маланюка, Людмили Старицької-Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917 -1921 рр. Збірник упорядковано у хронологічному порядку, починаючи з кінця 1917 р. по 2010 р.
Звершує видання кіносценарій «Крути» та доповнення до розділів. Адресується дослідникам, викладачам вищих навчальних закладів, учителям шкіл, студентам, широкому колу читачів.


Тур - Коновалов К. "Крути 1918"

Драматична історія про героїзм українських юнаків, заснована на реальних подіях. Вони хотіли кохати та жити, але взяли до рук зброю та стали на захист Батьківщини. Січень 1918 року видався по-справжньому холодним. От-от на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні брати, обоє до нестями закохані у курсистку Софію, брати без роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачу- ване:спалахує повстання на заводі «Арсенал». І на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти вишколеного війська Муравйо-ва  на станції крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери. Ходять чутки, що серед українських загонів є агент більшовиків, який передає інформацію «червоним». Андрій ще не знає, що йому добре відоме обличчя зрадника… У горнилі бою, не шкодуючи власних життів, змагаючись за незалежність та любов. Сто років тому, як і сьогодні, без страху та сумнівів вони підуть у бій захищати найдорожче…



 Виховна година


У Вільнянському ліцеї "Успіх" 28 січня 2025 року пройшла виховна година до "Дня пам'яті героїв Крут" для учнів 7 класів. Підготували і провели класні керівники Назарчук І. Ю. - вчитель історії, Фьодорова В. В. - вчитель англійської мови, завідувачка бібліотекою Скуйбіда Л. М. Учні переглянули Блог "Книжкова планета" сторінку з теми вихоної. Подивились відео, ознайомились з книжковою виставкою. 
Учениця 7- А класу Назарчук Анастасія продекламувала вірш  Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв. 
                                                                             
                                                                                                        
                                            







понеділок, 27 січня 2025 р.

  День пам’яті Героїв Крут


29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Бій під Крутами - історія 

У кінці грудня 1917-го уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності, тож Москва створила у Харкові окремий "український червоний уряд", який і оголосив війну незалежній частині держави.

Наступ більшовиків українське військове командування очікувало з полтавського напрямку - саме туди скерували свіжі підрозділи. Але наступ почався з іншого боку. 

У грудні 1917-го станцію Бахмач на Чернігівщині - важливий залізничний вузол на кордоні УНР і Росії - охороняв загін Першої української військової школи ім. Б. Хмельницького. На початку 1918 року до них надійшло підкріплення з Києва - 1-ша сотня Куреня студентів Січових Стрільців. Це були студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Т. Шевченка), гімназисти старших класів. Вони зайняли оборону біля станції Крути  - між Ніжином і Бахмачем, за 130 км від Києва.

Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. За різними даними їх було від 4 до 6-7 тисяч. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак, бойові втрати більшовиків складали до 300 убитих, а ще поранені, полонені.

Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення. Взвод у сутінках втратив орієнтир і вийшов на станцію Крути, яку вже зайняли червоноармійці. Близько 30 юнаків взяли у полон, катували, а потім стратили.

Бій під Крутами - цікаві факти та значення

У бою під Крутами українські війська виконали наказ командування - наступ більшовиків було зупинено. Наші війська організовано відступили, руйнуючи за собою колії й мости. А Симон Петлюра мав час придушити повстання більшовиків, яке тоді ж розпочалося на заводі "Арсенал".

Саме цими днями тривали переговори між УНР і країнами Четверного союзу (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією). Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради - затримка більшовиків під Крутами дозволила це зробити.

9 лютого 1918 року був підписаний Берестейський мирний договір - УНР була визнана як самостійна держава, а її армія отримала підтримку німецької та австро-угорської армій у боротьбі з більшовиками.

  • Близько 30 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені, поховали біля Аскольдової Могили. Всі вони - герої Крут, але відомі прізвища лише 19 загиблих. Павло Тичина присвятив Героям Крут вірш "Пам'яті тридцяти". 

       Меморіальний комплекс пам'яті Героїв Крут (с.Крути, Чернігівська обл.)

  • У 2006 році на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник.

  • До 80-ї річниці бою під Крутами Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.

  • У 2019 році на екрани вийшла історична драма Олександра Шапарєва "Крути 1918", яка отримала неоднозначні відгуки.

Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.



Ці книги має прочитати кожен
До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту


Стерті. Зникаючі сліди євреїв Галичини в сучасній Україні/ Пер. з англ. Сергія Коломійця.-К.,2010.-300 с.

Книга «Стерті» відомого американського історика Омера Бартова присвячена певним аспектам формування історичної пам’яті про Голокост в сучасній Україні. Основним її акцентом є стирання матеріальної спадщини та пам’яті єврейського життя на теренах Західної України (Східної Галичини). Для того, щоб підкреслити значущість такого стирання, а також вказати на деякі його причини, книга спершу подає коротку історію життя євреїв у багатьох містах та селах Галичини до початку Другої світової війни, а потім оповідає про те, яким чином їх було знищено під час німецької окупації регіону. Автор під час подорожі Східною Галичиною пережив власний шок: його вразила майже повна відсутність згадок про вбивство галицьких євреїв.




Кнопп Г.
     Холокост. Неизвестные страницы истории:Пер. с нем. А. Дмитришина.-Харьков, 2007.-336 с.


Добірка документів Гвідо Кноппа (дотепер найповніша) про геноцид європейських євреїв нацистами, побудована на новітніх даних, багаторічних дослідженнях, а також до цього часу не опублікованих архівних матеріалах, дає точну картину голокосту. Автор описує шлях від Нюрнберзьких расових законів до Ванзейської конференції з її постановою про «остаточне рішення», від депортацій єврейського населення до звільнення в'язнів концтаборів союзниками. Пронизливий опис найжахливіших сторінок німецької історії. 



Щоденник Львівського гетто. Спогади рабина Давида Кахане. Видання друге. Упоряд. Ж. Ковба. - К.: Дух і Літера. 2009.-276 с.

Ця книга свідчення духовної особи, рабина Давида Кахане про трагічну
долю львівських євреїв періоду фашистської окупації, про власний порятунок, порятунок дружини й доньки у монастирях Студійського уставу, резиденції митрополита Шептицького. Вперше подаються спогади українців-галичан про рабина Кахане, інформація про галицьких рабинів і католицьке духовенство часів Другої світової війни.


 

Єврейські діти України - жертви Голокосту.-К., 2009.- 56с.

Осмислення та дослідження Голокосту триває в західних країнах уже кілька десятиліть, проте в Україні цей процес почав набувати організаційних форм лише недавно. Дві брошури із серії «Українська бібліотека Голокосту», що їх підготував і видав Центр вивчення історії Голокосту при Відділі єврейської історії і культури Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, різняться за змістом, але обидві мають дидактичне призначення. Перша є друкованим відповідником української частини виставки «Анна Франк. Урок історії», яка, своєю чергою, є складовою міжнародного освітянського проєкту «Виховання толерантности та уроки Голокосту». У 2003–2004 роках виставка експонується в одинадцяти українських містах та передбачає активне залучення школярів не тільки як відвідувачів, але і як екскурсоводів.


Поза межами розуміння /богослови та філософи про Голокост/ Видання друге. За ред. Джона К. Рота і Майкла Беренбаума. -К., 2009.-432 с.

Цю книгу варто прочитати кожному, хто серйозно ставиться до життя. Багато що ляже на душу і нагадає, і змусить замислитися: та що ж це воно діялось (і діється) з нами «у цьому світі без Бога і без людей»?! – як відчайно й гірко висловився один із авторів цих текстів.

Англомовне видання цієї книги здійснено завдяки зусиллям двох провідних філософів, дослідників Голокосту – «християнина із Клермонта» Джона К. Рота і «юдея із Вашингтона» Майкла Беренбаума.

Отже, понад два десятки відомих єврейських і християнських філософів, мислителів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто, свідчать про Голокост – зловісну спробу остаточного знищення європейського єврейства гітлерівськими нацистами у період 1939–1945 років.

Українське видання цієї книги ніби підсумовує тему горя і болю, що випали на долю єврейського народу у «цивілізованому» XX столітті.

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

 Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту


Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який відзначається щорічно 27 січня, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).
«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», – йдеться у Резолюції Генасамблеї ООН від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали «загрозою» або «неповноцінними». Близько 1,5 мільйона з них були вихідці з території сучасної України.

«Утім, останній рік війни Росії проти України виразно засвідчив, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення.

Необхідний мінімум – активне осмислення та діалог, щоб сприяти постійній свідомості у принаймні значної частини суспільства того, як діють механізми соціальної агресії. А ще – уважність з боку міжнародних інституцій до системних порушень прав людини авторитарними режимами, щоб не бути засліпленими й заскоченими зненацька тим, що людиноненависницька ідеологія загорнулася в нову, неочевидну, обгортку. І звісно – неможливо запобігати повторенню геноцидів у майбутньому без рішучого і справедливого засудження та покарання організаторів і виконавців подібних злочинів сьогодні. З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу з боку російських загарбників.

Так, 1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів нацистами в урочищі Бабин Яр у Києві близько 100 тис. цивільних громадян і військовополонених, серед яких були євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова, було скоєно ракетний удар РФ по Бабиному Яру, що є символом Голокосту в Східній Європі.

У 2022 році російські снаряди також влучили у центральний монумент меморіалу Дробицький Яр у Харкові, відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму.

Сьогодні ми схиляємо голови в пам'ять про невинних жертв Голокосту. Жахливого злочину, вчиненого нацистами в роки Другої світової війни. Мільйони вбитих і закатованих євреїв. Мільйони зруйнованих життів.


середа, 22 січня 2025 р.

 День Соборності України

День соборності України - велике державне свято, яке відзначають щороку 22 січня. Це заборонене радянським режимом торжество проголошує територіальну єдність країни. Під час повномасштабної війни як ніколи важливо знати свою історію. 

Що означає День соборності України

Ми не просто так відзначаємо 22 січня День соборності України. У цю дату 1919 року в Києві було підписано Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Документ проголошував створення єдиної української держави та об'єднання двох армій.

На жаль, мрія українців про власну вільну країну тоді не збулася. Невдовзі після підписання Акта українські землі знову роз'єдналися, і лише 1991 року наша батьківщина нарешті здобула незалежність. А з 1999 року почали офіційно відзначати День соборності України, який за радянських часів був заборонений.Головний звичай Дня соборності - об'єднання людей у живий ланцюг. Уперше таким чином українці зібралися 1990 року на честь 71-річчя Акту злуки. Довжина ланцюга становила понад 770 км - від Івано-Франківська до Києва через Стрий, Львів, Рівне та Житомир. Понад 3 мільйони людей взяли участь в акції.

Відтоді "живий ланцюг" став щорічною традицією Дня соборності. У нього навіть збираються українські біженці за кордоном. 


вівторок, 21 січня 2025 р.

 Надійшли нові підручники

Ліцей "Успіх" Вільнянської міської ради Запорізької області отримали нові підручники:
1. Англійська мова 2 клас, Мітчелл Г. К.
2.Інформатика 5 клас, Коршунова О. В., Завадський І. О.
3.Мистецтво 6 клас, Масол Л. М.
4.Всесвітня історія 11 клас, Щупак І. Я
5.Підручники для осіб з особливими освітніми потребами (F70) - 2,5,6,9,10 класи



понеділок, 20 січня 2025 р.

    День вшанування захисників

  Донецького аеропорту в Україні

Подія 20 січня - День вшанування захисників Донецького аеропорту в Україні

20 січня 2022 року Міністерство оборони та Збройні Сили України підписали наказ, який встановив 20 січня як День вшанування захисників Донецького аеропорту (ДАП). Це важлива дата в історії України, коли згадують мужність військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які віддали свої життя в боротьбі з російським агресором, захищаючи стратегічно важливий аеропорт. 

Щороку, 20 січня, цей день буде відзначатися в рамках військово-патріотичного виховання, зокрема, для гідного вшанування подвигу героїв, які проявили непохитну відвагу під час оборони ДАП. Це також важливий крок для продовження найкращих традицій військової слави.

На цей день заплановано низку заходів, серед яких — вшанування пам'яті захисників, які боролися за незалежність України. Одним із основних місць для таких заходів стане меморіальний комплекс Міністерства оборони, де знаходяться Зала пам’яті захисників України та Пам'ятний дзвін. Цей день нагадує нам про героїзм і самопожертву тих, хто стояв на захисті рідної землі.

Оборона Донецького аеропорту стала символом незламності духу українських воїнів у російсько-українській війні. 244 доби українські вояки надлюдськими силами тримали об’єкт, який за військовою логікою і здоровим глуздом втримати було майже неможливо.

Ми небагато знаємо про причини та обставини захоплення Донецька і його аеропорту. Десятки успішних військових операцій Збройних сил і добровольців відбулися в межах оборони ДАП, але свідчень про них вкрай мало.

У другій частині книги автор розповідає про останні, найтрагічніші, дні оборони аеропорту. Про все, що відбувалося тоді день за днем, свідчать безпосередні учасники: командири й бійці української армії, добровольці. Пам’ять про героїв бережуть родини загиблих «кіборгів», їхній подвиг закарбований у віршах і піснях, книгах і фільмах.




"АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви" 

Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в АДу — як його назвали оборонці летовища — це майже шість десятків свідчень «кіборгів», коментарі військових експертів та військових аналітиків з України, Росії, США та Канади, представника Генерального штабу Збройних сил України. Але головне — про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те — що і чому захищали у терміналах ДАПу українські бійці — читайте у розповідях безпосередніх учасників оборони Донецького аеропорту.

Читайте, аналізуйте та робіть свої неупереджені висновки!


середа, 15 січня 2025 р.

 День пам'яті кіборгів

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті Героїв-воїнів – «Кіборгів»

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають Кіборгами.
“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.
Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять.
За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових.
26 травня 2014 року проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька.
Цього самого дня українські силовики завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.
У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.
18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
Сьогодні, 16 січня, з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів. 
Згадаємо нашого Вільнянського загиблого  захисника Дмитра Миколайовича Фурдика 11.01.1979 року народження. У жовтні 2014 року Дмитро записався у добровольчий батальйон. Згодом перейшов служити гранатометником до 6-ї роти 93-ї механізованої бригади, яка захищала аеропорт Донецька. 17 січня 2015 року Дмитро Фурдик загинув від ворожої кулі в районі аеропорту Донецька, коли під час обстрілу разом зі своїм командиром виносив поранених у безпечне місце. Герой посмертно нагороджений орденами ІІІ ступенів:"За мужність" та "За заслуги перед Запорізьким краєм".

Вічна пам'ять, вічна слава і честь захисникам України!




вівторок, 14 січня 2025 р.

 Розмаїття світу професій


Професія займає важливе місце в житті більшості людей. Завдяки своїй діяльності у нас є можливість відчувати себе корисними і значимими в суспільстві. Людина тільки тоді може відчувати справжнє щастя і задоволення, коли займається своєю справою, якщо сама робота їй в радість, а не в тягар. 

Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, єдиний…

Ми вирішили підібрати для вас надпотужні цитати відомих людей, які будуть вас мотивувати та рухати вперед. Сподіваємося, вони Вам стануть у пригоді!

«Головний секрет успіху життя полягає в тому, щоб знайти своє призначення, а потім реалізувати його.»   Форд Г.


«Багато чого не зробиш, поки не вивчешся. Але багато треба зробити, щоб навчитись.» Конфуцій


«Якщо ви вдало оберете професію і докладете до неї душу, то щастя саме знайде вас.» Дарвін Ч. 


«Якщо професія стає способом життя, то ремесло перетворюється в мистецтво.» Шевельов В.

Цитати завжди були важливим елементом нашого спілкування та натхнення. Вони відображають мудрість, надію, мрію і багато інших почуттів і думок. Нехай ці цитати, надихають вас і нагадують про цінність життя та можливості, які воно пропонує.

вівторок, 7 січня 2025 р.

 Для учнів 7 класів

Закінчився І семестр 2024 року. Бібліотека ліцею "Успіх" пропонує список  літературу для читання влітку зі світової літератури на 8 клас.

1.Вільям Шекспір «Ромео і Джульєтта»

2.Мігель де Сервантес «Дон Кіхот»

3.Мольєр «Міщанин-шляхтич»

4. Лопе де Вега «Собака на сіні»

5.Річард Бах «Чайка Джонатан Лівінгстон»

6.Барбара Космовська «Буба», «Буба: мертвий сезон»

7. Дж. Толкін «Володар перснів»

8. Шота Руставелі «Витязь у тигровій шкурі»

9.Нодар Думбадзе «Я, бабуся, Іліко та Іларіон»  

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

  Правила безпечної поведінки дітей  під час зимових канікул

Дорогі  діти, нагадуємо вам про необхідність дотримання
наступних правил поведінки під час 
 зимових канікул:

  • Дотримуйтеся:
    правил дорожнього руху; 
    правил електробезпеки; 
    правил протипожежної безпеки; 
    правил поведінки на воді; 
    правил поведінки з вибухонебезпечними предметами
    ;
  • Категорично забороняється :
    контактувати з незнайомими людьми; 
    перебувати на об’єктах незавершеного будівництва;
    відвідувати водоймища без нагляду дорослих; 
    розпалювати вогнища у лісі; 
     

Шановні батьки!

Будьте самі прикладом для дітей в будь-яких ситуаціях,
особливо тих, які пов’язані зі збереженням здоров’я та життя Вашої дитини!

 

Пам’ятка

«Безпечні зимові канікули»

Дорогі діти!

 Зараз зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку!

Правила поведінки на водоймах,  вкритих кригою:

  • Не можна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
  • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
  • На льоду краще мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку, палицю).
  • Обходьте місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
  • Переходьте річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15-20 см.
  • Катайтеся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, відходьте повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Правила поведінки під час ожеледиці

  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте у колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходьте із будинку заздалегідь.
  • У разі порушення рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте   із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння зберіться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться — удар, спрямований на вас, зменшиться.
  • Не тримайте руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик  травмування.
  • Ідучи тротуаром, не проходьте близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно,  адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятайте, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ви впадете і через деякий час відчуєте біль у голові й суглобах, нудоту — терміново зверніться до лікаря.

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року:

Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:

  • Ялинка має стояти на стійкій основі.
  • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
  • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
  • Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
  • Пам’ятайте! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила протипожежної безпеки

  • Не грайтеся із сірниками та запальничками.
  • Не запалюйте свічки та бенгальські вогні без нагляду.
  • Не залишайте іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
  • Не сушіть речі над газовою плитою.
  • Не паліть багать у сараях, підвалах, на горищах.
  • Не вмикайте багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
  • Обов’язково вимикайте електроприлади, коли виходите із дому. Не тягніть за дріт руками, обережно вийміть штепсель із розетки.
  • На дачі або в селі не відкривайте грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ :

Щодня читати.

Будьте добрими, чемними, вихованими, допомагайте рідним.

Здоров’я всім! Щасливого відпочинку!