Міжнародний день театру
Страницы
- Головна сторінка
- На допомогу у роботі
- Історія бібліотеки
- Виховні заходи
- Моніторинг
- Розваги для дітей
- Підручники онлайн
- Вчителям іноземної мови
- Вчителям світової літератури
- Вчителям української літератури
- Вчителям початкових класів
- Українське ділове мовлення
- Буктрейлери. Канал на ютубе
- Картотека підручників.
- Книги - ювіляри 2025 року
- Помічник шкільного бібліотекаря
середа, 27 березня 2024 р.
вівторок, 26 березня 2024 р.
День Національної Гвардії
понеділок, 25 березня 2024 р.
Для старшого шкільного віку. Прочитайте на канікулах!
Сліпачук В.О. Родовичі: повість; для серед. та старш. шк. віку/ худ. Д.І. Принцевський. - 2-ге вид. - К.: Веселка, 1991. - 214 с.: іл.
Гостросюжетна повість про далекі часи князювання в Києві Ольги та її сина Святослава, про розбійницький напад на Київ печенігів.
"Алхімік", автор Пауло Коельо
Цей роман став культовим! Він захоплює з першої сторінки! В юні роки ми не боїмося мріяти, все здається можливим. Але з часами невідома сила починає переконувати нас, що мрії незбутні, а прагнення нездійсненні. Ця книжка навчить жити, не втрачаючи віру в кохання і добро, навчить цінувати кожний день, кожну годину, кожну мить, радіти, сумувати, але ніколи не опускати руки.
Для середнього шкільного віку. Прочитайте на канікулах!
Лапіна Л. Дуже довга казка : [для мол. та сер. шк. віку] / Л. Лапіна ; худ. К. Іванова. – К. : Грані-Т, 2008. – 72 с. – (Сучасна дитяча проза)
Таку назву книжка має не випадково. Вона розповідає про дива, які завжди навколо нас. Про тих, хто приносить нам вночі сни, а зранку - добрий настрій, про те, як з краплинок утворюється дощ, чому до хворого місця прикладають подорожник, як навчити півня співати.
А ще ти знайдеш у ній багато чарівних казок про чарівників, лісовиків, Бабу-Ягу та зачарованого принца.
«…Якось Яринка довго не могла заснути. Вона вже й усіх тваринок перелічила, і поверталася на правий бік, потім на лівий, і натягувала ковдру на голову, і скручувалась калачиком, і ховала голову під подушку… Та все марно. Тоді дівчинка встала, взяла аркуш паперу й намалювала ніч. І написала: «На добраніч!»
А згодом з’явилася й ця історія…»
Цієї ночі до Яринки приходила фея, і вони разом літали нічним містом.
Діти Козацької матері: іст. - пригод. повісті та оповідання/Упор., передм., прим. В.О. Шевчука; худож. В.В. Руденко. - К.: Веселка, 2004. - 334 с.: іл. - (Козаченьки)
Книга гостросюжетних історико- пригодницьких творів про дітей Козацької Матері - славних, сміливих, завзятих хлопців, які пліч-о-пліч з дорослими боролися проти поневолювачів за свободу України в часи Запорозької Січі.
Олесь О. Княжа Україна: минуле України в піснях: поема; для мол. та сер. шк. віку/ упор., вступ. слово та прим. Р.П. Радишевського; худ. Г.В. Акулов. - К.: Веселка, 1991. - 143 с.: іл.
Київ... Русь... Україна... Ці слова з глибокою шанобою і гордістю промовляє кожен свідомий українець, бо виражають вони духовну близькість до землі своїх батьків, родоводу українського, його славної і водночас трагічної історії.
Поема талановитого українського поета про героїчне минуле України, про часи правління київських князів.
Для молодшіх школярів! Прочитайте на канікулах
Ви навчились читати, але цього замало. Потрібно продовжувати навички читання і на весняних канікулах. Якщо ви будете часто читати, то все буде чудово. Ви збережете свій темп читання та збільшите швидкість. Читати потрібно плавно, призупиняючись на крапці. Коли сідаєте читати, хвилин 15 почитайте вголос, а потім про себе. Що чітати? Читайте те, що вам цікаво. Наша бібліотека рекомендує вам такі книги:
Ячейкін Юрій. Мої та чужі таємниці: повість-казка. - К.: ТОВ "Гамазин", 2007. - 112 с.: іл. - (Для тих, хто не любить читати)
Чи любите ви таємниці? Особливо якщо вони чужі… Бо у кожного хлопця й кожної дівчинки завжди знайдеться купа пригод, загадок, неймовірних та несподіваних історій, які нікому не треба знати. Ну хіба що найближчим друзям та друзям їхніх друзів. А хто не повірить у почуте – то як собі хоче. Адже насправді (ми з вами це знаємо) на світі буває ВСЕ! Надзвичайне і дивовижне, фантастичне й детективне, казкове і правдиве… Отже, слухайте, що якось сталося з Толиком, Лесиком, Юрком, Зіною та їхніми однокласниками. Тільки тс-с-с! Бо все це – таємниця!
Лелія: Казки та оповідання для дітей/Упор., автор передм., комент., прим. Л.В. Ушкалов; худож. В.Є. Христенко. - Х.: Основа, 2005. - 200 с.: іл.
До книги увійшли казки та пов"язані за жанром казки оповідання українських письменників-класиків: П.Куліша "Півпівника", Марка Вовчка "Дев"ять братів і десята сестриця Галя", Лесі Українки "Лелія", М.Коцюбинського "Хо", І.Франка "Фарбований Лис", Панаса Мирного "Казка про Правду та Кривду", Олени Пчілки "Про дідову та бабину дочку" й інші. Різні за тематикою та змістом, ці твори спираються на фольклорну традицію і відбивають у собі кореневі особливості української народної свідомості..
Клапчук Т. Зайченя Заздрик. - Харків: Торсінг, 2018. - 24с.
Вас турбує, що ваш малюк завжди чимось незадоволений. Він хоче мати більше іграшок, заздрить іншим дітям, або своїм братикам чи сестричкам, йому здається, що в інших усе краще, ніж у нього. Тоді ця книжечка для вас. Познайомившись із зайченям Заздриком, ваш малюк, дізнавшись про його пригоди, обов`язково замислиться, що у нього найкращі іграшки, і він має все необхідне, а іншим не потрібно заздрити
четвер, 21 березня 2024 р.
День поезії
Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії.
Щоб привернути увагу суспільства до поезії як до джерела відповідей на багато питань людства, як до мистецтва, повністю відкритого людям, на 30-ї сесії ЮНЕСКО у 1999 році було прийнято рішення: 21 березня кожного року відзначати Всесвітній день поезії.
Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.
Справжня поезія — безсмертна. Так, можна заперечити, що мало чого є у світі настільки ж нетривкого, ніж слова — чи то на папері, чи на камені. Поезія подібна властивостями до алмазу, але не має його твердості. Однак згадаймо слова героя великого роману: «Рукописи не горять». І навіть через тисячі років віднайдений серед пісків пустелі клаптик папірусу зі словами стародавнього поета зберігає свою силу. Ця поезія приходить до нас через час і простір і торкається нашої душі так само, як і сучасна. Кажуть, що поезія — це голос істини, голос правди . Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.
Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й поповнити її поезією.
Поезія єднає. Якщо вам подобаються однакові вірші, цілком можливо, ви станете чудовими співрозмовниками і друзями. Схожі поетичні смаки говорять про схоже світовідчуття, а отже, про десятки спільних ниточок, які можуть між вами протягнутися. Поділіться з друзями улюбленим віршем – і, можливо, відкриєте когось з дуже неочікуваного боку.
Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: ― Не люблю віршів всіляких поетів!, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов’язково знайшов би собі поетів до душі.
Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
вівторок, 19 березня 2024 р.
20 березня – Всесвітній день Землі! Свято запроваджене з ініціативи Організації Об’єднаних Націй. Дату обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.
Засновник цього дня – відомий американський громадський діяч Джон Мортон. Він розгорнув кампанію з висаджування дерев і чагарників у 1840-х рр. для того, щоб розвивати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Ця ідея так сильно його захопила, що коли він став секретарем штату Небраска, у 1872 р., він запропонував встановити спеціальний день, присвячений озелененню.
У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.
Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Це день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.
Практичні поради на кожен день, як бути дружнім до довкілля:
1. Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вони споживають у 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.
2. Вимикайте на ніч комп'ютер, телевізори. Комп'ютери та деякі інші прилади (телевізори, hi-fi системи) споживають енергію навіть у сплячому режимі, тому вимикайте прилади повністю, коли вони не використовуються (виймайте вилку з розетки).
3. Сортуйте сміття. Окремо зібрані відходи – це не сміття, це вторинна сировина.
4. Ходіть за покупками з еко-торбинами. Намагайтеся не брати пропоновані пластикові пакети в магазині, заведіть свою торбину з екологічних матеріалів і носіть її з собою.
5. Не використовуйте одноразове. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.
6. Позбавтеся неекономічної техніки. При покупці звертайте увагу на економічність техніки (маркування А, А+, Energy Star), таким чином можна зменшити свій рахунок за електроенергію на 30%.
7. Приймайте душ замість ванни. Скоротіть час перебування в душі, зменшіть натиск, придбайте спеціальну економічну насадку з функцією повітряного душу (насичує потік води повітрям). Ремонтуйте протікаючі крани.
8. Встановіть водолічильник. Встановивши квартирний водолічильник, ви заощадите на комунальних послугах і в той же час допоможете природі.
9. Правильно обирайте побутову хімію. Перед покупкою миючих засобів обов'язково зверніть увагу на їх склад, зазначений на упаковці, та уважно прочитайте інструкцію.
10. Здавайте макулатуру. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам шкода лісу, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття.
11. Обирайте корисне для себе та природи. Обирайте екологічно безпечні продукти, вирощені без застосування добрив і пестицидів.
12. Даруйте непотрібні речі. Віддавайте їх іншим людям, таким чином ви даєте друге життя речам, які будуть приносити користь.
13. Частіше ходіть пішки. Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь вашому здоров'ю.
пʼятниця, 15 березня 2024 р.
пʼятниця, 8 березня 2024 р.
Надійшли нові підручники для 5, 6 класів
понеділок, 4 березня 2024 р.
День народження Тараса Шевченка
Заповіт
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отойді я
І лани і гори —
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю Бога.
Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сем’ї великій,
В сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.