вівторок, 24 грудня 2024 р.

 Книги, які варто прочитати під час зимових канікул для учнів 5-6 класів

«Дикий робот» Пітер Браун


Книга «Дикий робот» — це зворушливий роман автора бестселерів Пітера Брауна про робота Роз, яка опинилася зовсім сама в незвіданому для неї дикому острові, де її спіткають численні виклики та небезпеки. Це розповідь про відкритість до нового, про вміння знаходити друзів у несподіваних місцях і про готовність до змін, навіть якщо вони виглядають лячними. На сторінках книги розгортається дивовижна історія про взаємодопомогу та підтримку, яка неодмінно припаде до душі.


«Книга рекордів Говорухи», Саша Кочубей

У Андрійка Говорухи, шкільне прізвисько Андроїд, і його друга Юрчика нова халепа: подруги захопилися популярним актором і перестали звертати на них увагу. Але Говоруха не здається! Він ладен сам встановити які завгодно рекорди, щоб прославитися й перемогти несподіваного "суперника"...
Перша повість Саші Кочубей "Сім нескладух Говорухи" за короткий час здобула репутацію книжки, з якої починають любити читати навіть ті діти, які досі до читання були байдужі. "Книга рекордів Говорухи"- нова пригода улюблених героїв, іще більш хвацька, весела й капосна. І це ті герої, в яких сучасні українські школярі справді "впізнають себе".

«Гімназист і Чорна Рука», Андрій Кокотюха

Юрко Туряниця вчиться в гімназії на Печерську. Власне тому автор називає його гімназистом. Хлопець читає під ковдрою книжки та комікси з ліхтариком,
неохоче прокидається вранці та вчиться з  неабияким інтересом. 
Разом з  Юрком читач ходить вулицями Києва, знайомиться з вусатим детективом Шпигом, отримує послання та погрози від Чорної Руки, розв’язує головоломку таємниць. Але чи вдасться гімназисту перемогти загадкову Чорну Руку, читач з’ясує лише наприкінці. Як і в кожному доброму детективі, в книжці є пес, плащ і небезпека. Після прочитання з острахом починаєш очікувати записку, а поза тим виникає гостра потреба прогулятися містом, щоб пройти шлях Юрка самостійно.

понеділок, 23 грудня 2024 р.

Цікаві книги для читання школярам на канікулах

Канікули – це період, якого діти довго чекають, але який швидко закінчується, тому особливо хочеться зробити його незабутнім і максимально насиченим. Для цього існує перевірений інструмент – книга, але не зі шкільного списку літератури, а та сама, яку читаєш із задоволенням, переказуєш та радиш друзям. Якщо ви все ще вважаєте, що на канікулах діти не читають, то значить ви купували їм не ті книги. Пропонуємо добірку, яка здивує захопливими сюжетами та пробудить любов до читання.


«Матильда» Роальда Дала ідеально підійде дитині для читання на канікулах. Книга розповідає про маленьку обдаровану дівчинку, на яку батьки зовсім не звертають уваги, хіба що тільки для того, щоб сказати яку-небудь бридкість. Матильда з чотирьох років занурена у світ книг та вже вміє боротися та складати великі цифри в голові. Книга читається дуже легко і подобається не тільки дітям, а й дорослим.



Книга для молодших школярів «Одиниця з обманом» Всеволода Нестайка вміщує в собі декілька прекрасних повістей та оповідань про дітей, школу та канікули. Ці історії наповнені щирістю, наївністю, доброзичливістю та цікавими пригодами. Книга про щире, справжнє дитинство та кмітливих і відкритих серцю дітей. Книга написана легким стилем, хорошою українською мовою. Оповідання написані людиною, яка дійсно розуміє та любить дітей, хоче допомогти їм краще порозумітися один з одним та з дорослими. Рекомендуємо всім батькам читати разом із дітьми.



Чудовий шедевр  письменниці Галини Вдовиченко «Мишкові миші», захоплива та цікава історія про мишей. У книзі розповідається про Мишка, милого хлопчика, який трішки сумував і тому, потоваришував з різноманітними та незвичайними мишками: лабораторною, комп’ютерною, гламурною, летючою, польовою та сміттєвими щурами. Вони всі разом грали на музичних інструментах, спілкувались і навіть виступали на концерті, але як іноді відбувається у талановитих музикантів, у Мишкових мишок почали виникати сварки та непорозуміння.

Пригодницька література для дітей приваблює цікавими сюжетами та захоплюючими історіями. У книзі «Неймовірні пригоди Івана Сили» розповідається історія звичайного сільського хлопця Івана, який мав велику мрію. Зібравшись з духом він вирішує переїхати у велике місто і згодом стає відомим. Іван стає чемпіоном України, а потім і чемпіоном Європи. Але для повного щастя не вистачає кохання, яке головний герой теж знаходить.

пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

 Міжнародний день солідарності людей

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день солідарності людей?

Міжнародний день солідарності людей був оголошений на Генеральній Асамблеї ООН у грудні 2005 року. Інформація про впровадження цього свята міститься у спеціальній резолюції, що присвячена першому 10-річчю боротьби зі злиднями. Також дата згадується в Декларації тисячоліття, де солідарність названо основоположною цінністю для людства у 21 сторіччі.

Що таке солідарність?

Солідарність – це прихильність до певних дій, інтересів, думок та поглядів, які згуртовують людей навколо себе. На практиці це означає, що певна група людей об’єднується навколо спільних переконань та цілей, в її межах люди підтримують та допомагають один одному, несуть відповідальність один за одного. 
Солідарність щодо людей, які страждають від тиску, пригнічення та бідності є одним із головних засад створення та функціонування Організації Об’єднаних Націй.

Принципи солідарності в ООН

Сама Організація Об’єднаних Націй була створена з метою об’єднати та зблизити між собою різні нації нашої планети, щоб стояти на сторожі миру та дотримання прав людини. 24 жовтня 1945 року представники з 51-ї країни зібралися на зустрічі в Сан-Франциско, де і відбулося перше засідання ООН та ратифікація договору. Мета зустрічі – початок та розвиток співпраці між країнами заради збереження у світі миру та безпеки. 
Солідарність завжди лежала в основі роботі Організації, головною метою якої було об’єднувати лідерів різних країн для співпраці у розв’язанні глобальних проблем в економічному, гуманітарному, соціальному та культурному розрізах. З першого дня заснування ООН були започатковані засадничі принципи солідарності у боротьбі зі злиднями, бідністю та гнобленням людей. Мета та завдання, які ставилися перед учасниками Організації, – об’єднати нації навколо проблем, пов’язаних зі злиднями та віднайти шляхи їх розв’язання. Також було створено міжнародний фонд для боротьби з бідністю у світі.

Чому важливий цей день? 

Кожен з нас може приєднатися до глобальних засад ООН та відчути своє значення на планеті Земля.Солідарність – це не просто співчуття; це активні дії, що допомагають людям об’єднатися. Адже для розв’язання багатьох глобальних проблем дуже важливе об’єднання. Тільки спільними зусиллями ми можемо впоратися з труднощами та досягти поставлених цілей.

середа, 18 грудня 2024 р.

 Відкривай світ незвичайних книжок


В Вільнянському ліцеї "Успіх" пройшла виховна година для 1- х класів, класні керівники Бондаренко І. Г., Основа О, О. на тему:
"Відкривай світ незвичайних книжок" 

Мета уроку

  1. Познайомити дітей з різноманіттям книжок, їх незвичайними формами, матеріалами та видами.
  2. Розвивати інтерес до читання, допитливість та творчість.
  3. Сформувати уявлення про важливість книги у житті кожної людини. 
Діти пройшли "чарівною подорожжю" до світу незвичайних книжок. Переглянули презентацію. Дізналися що таке книга? Які види книг?
  • Книжки-іграшки – з іграми, головоломками.
  • Книжки-панорами – з розкладними малюнками.
  • Книжки-розмальовки – для творчості.
  • Книжки у формі тварин або машинок.
  • Книжки з віконцями або рухомими елементами.
Дізналися для чого люди читають книги?
Які книги  вже бачили або читали? 
Про важливість книги в житті людей?
На уроці учні відгадували ім'я казкового героїя, переглянули книги та журнали. Такий урок був цікавим для першокласників він допоможе їм побачити світ книг з нового боку.
 




четвер, 12 грудня 2024 р.

 

День сухопутних військ України



Високий бойовий дух і відвага, злагодженість та ефективність, проявлені при обороні країни від російської агресії, що почалася в 2014-му році, ще раз підтвердили славну честь українського воїна.
Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлено свято - День Сухопутних військ України, яке відзначається щорічно 12 грудня.
Сухопутні війська Збройних Сил України були сформовані у складі Збройних Сил на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України» в 1996 році.
Сухопутні війська збройних сил є головним носієм бойової могутності незалежної Української держави. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань, вони відіграють вирішальну роль у виконанні своїх функцій, як в мирний, так і воєнний час. За чисельністю вони складають майже половину збройних сил України.
Роди військ Сухопутних військ Збройних Сил України: механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, армійська авіація, аеромобільні війська, війська протиповітряної оборони.

вівторок, 10 грудня 2024 р.

 КОНВЕНЦІЯ ПРО ПРАВА ДИТИНИ


20 листопада 1989 року світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання щодо дітей у світі, прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство.

Ця Конвенція була ратифікована найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії. Вона допомогла змінити на краще життя дітей у всьому світі.

Але й досі не всі діти можуть насолоджуватись повноцінним дитинством. У багатьох дітей дитинство закінчується передчасно.

Наше покоління вимагає від лідерів урядів, бізнесу та громад виконувати свої зобов’язання та вживати заходів щодо прав дитини зараз, щоб раз і назавжди забезпечити права дітей. Дорослі повинні взяти на себе зобов’язання гарантувати, щоб кожна дитина могла користуватися всіма своїми правами.

Дітям  та їхнім батькам важливо знати, що у складних ситуаціях завжди є до кого звернутися:


Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111
Гаряча лінія для постраждалих від насильства: 15 47
Національна поліція України: 102
Ми закликаємо кожного: не мовчіть, якщо стали свідком порушення прав або якщо вам потрібна допомога. 
Пам'ятайте, що кожен має право на гідність, безпеку та захист!

Презентація

понеділок, 9 грудня 2024 р.

ДЕНЬ ПРАВА

10 грудня 2024 року у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини. 

Генеральна Асамблея проголосила Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав – членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією. У Декларації заявлено також, що кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища.

Крім того, не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни або території, до якої людина належить, незалежно від того, чи є ця територія незалежною, підопічною, несамоврядною або як-небудь інакше обмеженою у своєму суверенітеті.


 МІННА БЕЗПЕКА


На долю нашої нації припали тяжкі часи, коли про безпеку можна тільки мріяти. Нова реальність диктує нам правила бути завжди пильними, навіть до найменших деталей. Ми постійно маємо бути напоготові та дбати про свою безпеку і безпеку своїх дітей, адже причин для хвилювання стало набагато більше. У місцях активних бойових операцій, раніше окупованій території й навіть локаціях, далеких від воєнних дій, постійно знаходять снаряди, міни та різні вибухові пристрої, які несуть колосальну загрозу не лише здоров’ю, а й життю людини.

Тому немає часу на зволікання чи думки, що ця біда не зачепить вас і ваших рідних! Варто вже опановувати нові звички та знання, щоб захистити себе та близьких від небезпеки, яка завжди поряд.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

                                         День Збройних Сил України

Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.
Не дивлячись на виниклі економічні та інші труднощі, які випали на долю нової незалежної української держави з розпадом Радянського Союзу, діючому складу українських військових вдалося не лише зберегти високий професіоналізм, боєготовність і хороші армійські традиції, але і стати однією з найсучасніших і боєздатних армій на пострадянському просторі. На сьогоднішній день сили українських миротворців широко затребувані всім світовим співтовариством, що свідчить і про високі технічні можливості, і про довіру до професійної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України.
За даними проекту DilovaMova.com, до складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. У структуру Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська.
Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, генералів та адміралів, бажаємо їм міцного фізичного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів! Божих благословень Вам і Вашим родинам! Зі святом!

четвер, 5 грудня 2024 р.

 Всесвітній день волонтерів


5 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день волонтера. 

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Це не робота, а справжнє покликання.

Офіційна назва Дня волонтера – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття, а сьогодні визнаний на рівні держави і регламентується Законом України «Про волонтерську діяльність».

В умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям.

За час повномасштабної війни волонтером став кожен українець – це й наші неймовірні освітяни, студенти, лікарі, рятувальники, актори, зірки шоубізнесу, водії, відповідальний бізнес… Українські люди, як ніхто інший, знають про волонтерство все! 

В нашому місті є є волонтерська спілка Ліга Етнічних Вільнянців. Вільнянські волонтери шиють амуніцію для захисників та надають гуманітарну допомогу.

 
                                                       

Шукати по всьому світу бронежилети, дрони та тепловізори для захисників, купувати байрактари та супутник для української армії, плести маскувальні сітки, готувати тонни смачнющої їжі та відвозити на передову, знаходити потрібні ліки, здавати кров пораненим… І це лише частинка того, чим щодня займаються українські волонтери.


Дякуємо всім, хто допомагає нашій країні, за вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу!

Бажаємо усім вам невичерпної енергії, впевненості, наснаги у нелегкій, але дуже потрібній роботі!

Разом до перемоги! 

середа, 4 грудня 2024 р.

 День інформатики

Сьогодні важко уявити сучасне життя без комп’ютерів, планшетів, мобільних телефонів, Інтернету. Інформатика увійшла в наш побут так само тісно, як електрика чи радіо.

У 1950 році в Києві група вчених під керівництвом академіка Сергія Лебедєва створила перший в континентальній Європі комп’ютер МЭСМ, який був набагато досконалішим за обчислювальну машину російських інженерів.

 

Між іншим, перші комп’ютери називалися ЕОМ – «Електронна обчислювальна машина». А сучасне слово «комп’ютер» прийшло в англійську мову з латинської і буквально перекладається як «вирахувати», «обчислити».

 

 У 1965 році така техніка коштувала 20 тисяч доларів США і призначалася аж ніяк не для домашнього використання, навіть певний час була засекреченою. А перші побутові комп’ютери  під назвою IBM PC з’явилися у продажу лише через чотири десятиліття після «народження» ЕОМ – у серпні 1981 року.

 

Комп’ютерні технології постійно вдосконалюються, фірми-виробники не припиняють конкурувати між собою, наділяючи свої винаходи новими, більш сучасними властивостями. Скажімо, лише кілька тижнів тому японська компанія Cerebras повідомила про створення найкрупнішої в історії комп’ютерної техніки мікросхеми CS-1, що має 400 000 ядер та 18 ГБ оперативної пам’яті! Вона обробляє інформацію з надзвичайно високою швидкістю і тим випереджає всі існуючі на даний час процесори. Знавці стверджують, що це суттєво наближає інженерів до створення штучного інтелекту, який зможе самостійно «мислити» подібно до людини, тобто здобувати, обробляти й застосовувати знання (досі комп’ютери уміють лише супершвидко проводити задані користувачем обчислення).

 

Не відразу прийшов до нас і такий потрібний у сьогоденні Інтернет. У газетних підшивках вдалося відшукати коротеньку замітку про «всепланетну комп’ютерну мережу», яка тоді, в 1989 році, була ще в зародковому стані.

 

Як бачимо, нові відкриття тривають постійно і навіть важко уявити, якими будуть комп’ютери через наступні десять, тридцять чи п’ятдесят років і що вони вмітимуть. Знаємо лиш одне: на той час техніка, за допомогою якої ви зараз читаєте цю інформацію, буде так само схожа на «комп’ютерного динозавра», як і перша ЕОМ Конрада Цузе…

 

Отже, сьогодні «день народження» комп’ютера та інформаційних технологій, пов’язаних з ним. А значить свято і кожного з нас, хто користується цією технікою. Хай вона працює надійно і стабільно, не «гальмуючи» і не «зависаючи»!






вівторок, 3 грудня 2024 р.

 "Міжнародний день людей з обмеженими

                                         фізичними можливостями"





Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

 Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»



Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.

Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
•6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.